Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

Sanatçı Ketevan Shalamberidze, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için “Aysel”, “Kırmızı Çatılar ile bir şehir” ve “Pozitif enerji” adlı üç eserini sanatseverlerin beğenisine sundu

Sanatçı Ketevan Shalamberidze, Kıbrıs Sanat Müzesi için, “Aysel” “Kırmızı çatılar ile bir şehir” ve “Pozitif enerji” adlı üç eserini tuvale yansıtarak sanarseverlerin beğenisine sundu.

 
Kategori  Kategori : Yakın Doğu Üniversitesi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 30
Tarih  Tarih : 29 Haziran 2020 13:22

Sanatçı Ketevan Shalamberidze, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için “Aysel”, “Kırmızı Çatılar ile bir şehir” ve “Pozitif enerji” adlı üç eserini sanatseverlerin beğenisine sundu Sanatçı Ketevan Shalamberidze, Kıbrıs Sanat Müzesi için, “Aysel” “Kırmızı çatılar ile bir şehir” ve “Pozitif enerji” adlı üç eserini tuvale yansıtarak sanarseverlerin beğenisine sundu. Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre daha önce Lefkoşa’nın tarihi mekanları ile Girne Marina’yı tuvale yansıtan sanatçı Ketevan Shalamberidze, bu sefer özgün eserleri “Aysel”, Kırmızı çatılar ile bir şehir” ve “Pozitif enerji”’yi tuvale yansıtarak sanatseverlerin beğenisine sundu. Ketevan Shalamberidze Kimdir? 1960 yılında Gürcistan’da Tiflis şehrinde doğdu. 1986 yılında Tiflis Devlet Sanat Akademisi’nden mezun oldu. 1986’dan beri Gürcistan Sanatçılar Birliği üyesidir. Birçok kişisel serginin sahibidir. Bunlardan bazıları; 2019 – “Benliğin Dört Yönü”, “34” Galerisi, Tiflis 2018 – “Sonsuz Uzay”, Kızıl Meydan Galerisi, Tiflis 2013 – ‘Bakuriani 2013’ 2012 – “İzlenim”, “Wanda” Galerisi, Tiflis 2009 – Londra’da kişisel sergi 2007 – “Pro-Art” Projesi, Tiflis 2002 – Sadaka Kişisel Sergisi, High Point, Kuzey Carolina 1999 – Tiflis Devlet Müzesi, Tiflis Ketevan Shalamberidze Birçok Ulusal ve Uluslar Arası Sergilere Katıldı; 2018 – ‘Yaşam ve Tarz’ , Uluslararası Baskı Fuarı, Tiflis 2017 – Kara Meydan, Wanda Sanat Galerisi, Tiflis 2015- “İpek Yolu”, çağdaş ünlü sanatçıların bir sergisi, Xi’an, Çin 2014- Üç Gürcü sanatçının “Yaratıcı Şehir” sergisi, Paris 2012 – Sanat insanları birleştirmek için kelimelere ihtiyaç duymaz …, Salo, İtalya 2001 Gürcistan Kültür Günleri, Beadleston Galerisi, New York 1996 – Uluslararası Sanat Festivali, Edinburgh 1996- Gürcü sanatı “Eski yer” JOVILI, Somerset 1995- “Gürcü Sanatı” Sanat Merkezi, Bakü. Azerbeycan 1990 – ‘Intergraph’ Berlin, Almanya Ketevan Shalamberidze Birçok Sanat Fuarlarına da Katıldı 2012- Chelsea Sanat Fuarı, Londra 2011 – “Uluslararası Sanat Festivali “ Kadınsı Sanat ” Kadın Sanatçılar Derneği, Trabzon 2010- Londra’da Rus, Asya ve Doğu Sanat Fuarı. 1997 -Uluslararası fuar “Berlin’de Deco 97.” Sergi , “Hobi Galerisi”, Berlin. Sanatçının eserleri İngiltere, Fransa, ABD, Almanya, Belçika, İtalya, Gürcistan ve diğer ülkelerdeki özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Yakın Doğu Üniversitesi

En Çok Okunan Haberler

Kadirli Sucuk Ekmek ve Oğuzhan Usta MHA
MHA

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi