Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama
DAܒNÜN YENİ BİLİŞİM SİSTEMLERİ ve TEKNOLOJİLERİ PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

DAܒNÜN YENİ BİLİŞİM SİSTEMLERİ ve TEKNO...

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu yüklendiği misyona bağlı olarak,

DAÜ-KAEM 7. ULUSLARARASI TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ KONFERANSI 10 EKİM’DE BAŞLIYOR

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Eğitimi Merkezi (DAÜ-KAEM) ev sahipliğinde organize edilen 7. Uluslararası Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Konferansı, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yapılacak.

DAÜ İlköğretim Bölümü Çocuğun Oyun Hakkına Dikkat Çekti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü 20 Kasım Çocuk Hakları Günü dolayısı ile etkinlikler düzenleyerek çocuğun oyun hakkına dikkat çekti.

DAÜ TURİZM FAKÜLTESİ, GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ GASTRONOMİ YARIŞMASI’NDA

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) faaliyet gösteren 12 gözde turizm tesisinin bar, mutfak ve servis ekiplerinin katıldığı ve dünyada bu formatta ilk kez gerçekleştirilen “Gastpro Team 2015 Gastronomi Yarışması” juri koltuğunda DAÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi ve Dünyanın En İyi Yemek Tarifi Kitabı Ödülü “Cookbook Gourmand Awards” sahibi Gastronomi Yazarı, Şef Ömür Akkor yer aldı.

DAܒLÜLER CUMHURİYET BAYRAMI’NDA FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından 29 Ekim Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Fener Alayı yürüyüşü organize edildi. “91. Yılında Cumhuriyet ve Demokrasi Değerlerine Sahip Çıkan Herkesi Bekliyoruz” sloganıyla organize edilen yürüyüş, 29 Ekim 2014 Çarşamba günü, cumhuriyetin kurulduğu yıla atfen saat 19:23’te başladı.

DÜNYA DALIŞ ŞAMPİYONU DAÜ SPOR SALONU’NDA ANTRENMAN YAPTI

Yeni bir rekor denemesi öncesi ileri performans testlerini yaptırmak üzere Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne gelen dünya serbest dalış şampiyonu Devrim Cenk Ulusoy gerçekleştirilen testler sonrasında, DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Salonu Gym Stüdyosu’nda kondisyonunu artırmak için iki saat boyunca antrenman yaptı. Söz konusu antrenman sırasında DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş Ekşici de Ulusoy’a eşlik etti.

DAÜ “ADA IŞIĞI” PROGRAMINDA GENÇLİK SORUNLARI VE OKULLARDAKİ REHBERLİK HİZMETLERİ ELE ALINDI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Erkan Dağlı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Ada Işığı” adlı sanat ve kültür programına bu hafta Gazimağusa Türk Maarif Koleji Psikolojik Rehber ve Danışmanları Zühal Akterzi ve Mahmut Kara konuk oldu. Söz konusu programda “Gençlik Sorunları ve Okullardaki Rehberlik Hizmetleri” hakkında bir sohbet gerçekleştirildi.

KAMU ÇALIŞANLARI DAܒNÜN LEFKOŞA’DA YÜRÜTÜLEN LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINDAN MEMNUN

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kooperatif Merkez Bankası Risk Yönetimi Birimi Müdürlük görevini yürüten Hasan Uysal, 2012 – 2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde DAܒnün Lefkoşa’da yürüttüğü Bankacılık ve Finans yüksek lisans programına kayıt yaptırdığını belirterek, böylesi kaliteli eğitim veren bir kurumda yüksek lisans eğitimi almak için yıllardır beklediği fırsatı yakaladığını ifade etti. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra iş hayatına atıldığını aktaran Uysal, DAܒnün sunduğu eğitim fırsatı ile alanında kendini geliştirebileceğine inandığını belirtti.

DAÜ Mimarlık Bölümü, İTÜ Öğrencileriyle Birlikte, Gazimağusa Kentinin Sorunlarını İrdeledi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Bölümü yine adından çok söz ettiren bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Akademik ve sosyal aktivitelerle gündeme gelmeye devam eden DAÜ Mimarlık Bölümü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir Planlama Bölümü işbirliği ile bir çalıştay düzenledi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir Planlama Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Kerem Koramaz tarafından 2014-2015 Akademik Yılı Güz Döneminde yürütülecek olan ‘Bölgesel Analiz Ve Gelişim Senaryoları’ başlıklı 3. sınıf stüdyo projesi bağlamında DAÜ Mimarlık Bölümünü ziyaret eden katılımcılara proje çalışmalarına ışık tutacak nitelikte bir çalıştay düzenlendi.

DAÜ “AKADEMİK SPOR” PROGRAMINDA SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİYLE SPOR KONUSU ELE ALINDI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Öğretim Görevlisi, Spor Yazarı Ahmet Özyaşar’ın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği “Akademik Spor” adlı spor programına bu hafta Her Daim Dostlar Grubu Kurucu Üyeleri Yusuf Şentuğ ve Aykan Sahir konuk oldular. Söz konusu programda “Sosyal Sorumluluk Bilinciyle Spor” ele alındı.

DAÜ “KENT VE MİMARLIK” PROGRAMINDA İNŞAATLARDA YAPI DENETİMİ KONUSU ELE ALINDI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ercan Hoşkara ile DAÜ TV Haber Spikeri Çiğdem Duvarcı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Kent ve Mimarlık” adlı programa bu hafta DAÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi, Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyesi, Yüksek Mimar Onur Olguner konuk oldu. Söz konusu programda “İnşaatlarda Yapı Denetimi” konusu ele alındı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi

En Çok Okunan Haberler

Tüm Haberler »

Rektörler

Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel Kimdir? MHA
MHA

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi